Áčku Panterů stačily na vítězství a udržení v čele první ligy dva góly

Sedm zápasů v řadě už vyhrál A-tým Goldea Panthers Otrokovice v první lize. Chomutov porazil doma fotbalovým skóre 2:1 a na čele tabulky si udržel jednobodový náskok před Bulldogs Brno, se kterými se střetne v příštím domácím ligovém duelu.

1. Liga, 9. kolo, ne 22.10.2023, SH Štěrkoviště Otrokovice
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
DDQ Florbal Chomutov
2:1
2:0, 0:0, 0:1

Goldea PANTHERS OTROKOVICE - DDQ Florbal Chomutov 2:1

branky: 17. Martin Ležatka, 17. František Vykopal - 55. Adam Martin; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 218; zásahy brankářů: Adam Kohút 13 - Martin Frühbauer 18; po třetinách: 2:0, 0:0, 0:1

Sestřih zápasu:

Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Sovják, Kubíček, Kelemen, Javořík - Červenka, Gál, Vykopal, Ležatka M., Ležatka D., Štourač J., Hrabica, Procházka, Hrtús, Kokeš, Šeďa, Brázdil, Štourač A.
DDQ Florbal Chomutov: Frühbauer, Vagel - Doklejší, Fator, Kellermann E., Malý, Klement, Pretl, Kellermann D. - Martin, Skuhrovec, Halej, Štěrba, Pleskač, Novotný, Hais, Holovej, Dušek, Nachtmann, Nevšímal

V úvodní třetině jsme Chomutov jasně přestříleli, z množství šancí jsme ale využili jen dvě v rozmezí 20 vteřin. Perfektní přihrávku Hrtúse na osu hřiště zužitkoval střelou z první Martin Ležatka, vzápětí se prosadil tečí před brankovištěm navrátilec do sestavy Vykopal.

Zbytek zápasu se pak proměnil v marný boj našich střelců s výtečně chytajícím gólmanem Frühbauerem, který už za svá záda nepustil ani jeden míček. V závěru jsme se tak museli strachovat o těsné vítězství při power-play hostů. Severočeši předtím ve své jediné přesilovce snížili, více jim ale Kohút v bráně nepovolil.

Ještě před nedělním pokračováním ligy v hale brněnských Gullivers se ve čtvrtek doma utkáme o postup do osmifinále Českého poháru se Znojmem, zápas začíná v 19 hodin.